معرفی دستاوردهای سازمان بورس و اوراق بهادار در حوزه فناوری اطلاعات در الکامپ 2017

  • 1315 بازدید
  • سه شنبه, 27 تیر 1396 06:28

معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اشاره به اهمیت فن آوری اطلاعات گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار امسال نیز در نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک حاضر می شود و دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات را معرفی خواهد کرد.

سید احمد عراقچی عنوان کرد امروز اقتصاد جهانی وابسته به فناوری‌های نوین است و بازار سرمایه نیز از این امر مستثنی نیست، بر همین اساس موضوع تسهیل دسترسی اقشار جامعه به بازار سرمایه از طریق ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در نقشه راه فناوری اطلاعات سازمان بورس پیش بینی شده و در حال پیگیری و اجرا است.

به گزارش شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه به نقل از سنا، سید احمد عراقچی، معاون اجرایی سازمان بورس اوراق بهادار به مناسبت برگزاری نمایشگاه بین المللی الکامپ گفت: توسعه فناوری های حوزه مالی رسالت سازمان بورس و اوراق بهادار است.

عضو هیات مدیره سازمان بورس با بیان اینکه در دنیا تامین مالی بخش زیادی از بنگاه های اقتصادی از طریق بازار سرمایه صورت می گیرد، گفت: هزینه پایین تامین مالی بنگاه های اقتصادی از طریق بازار سرمایه یک فرصت بی بدیل است و باید نسبت به توسعه بیش از پیش آن توجه بیشتری داشت.

عراقچی با تاکید بر نقش پررنگ فناوری اطلاعات در دنیا ادامه داد: توسعه بازار سرمایه به فناوری های نوین وابسته شده است و در ایران نیز بخش عمده ای از فعالیت های سازمان بورس و بازار سرمایه به طور الکترونیک انجام می شود.

وی افزود: سازمان بورس و اوراق بهادار برای آشنایی بازدید کنندگان با خدمات و امکانات سامانه های مختلف نرم افزاری در حوزه های عملیاتی، اطلاع رسانی، نظارت، آموزش و فرهنگ سازی در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱7 شرکت می‌کند.

یاد آور می شود این نمایشگاه 30 تیر ماه سال جاری لغایت 2 مرداد ماه برگزار می شود و دوره گذشته آن 424 شرکت داخلی و خارجی و 250 شرکت در قالب استارت آپ در فضایی به مساحت 36500 متر مربع از 18کشور حضور داشتند. علاقه‌مندان به بازدید از غرفه سازمان بورس و اوراق بهادار می‌توانند در ایام نمایشگاه به سالن B38 مراجعه کنند.


بالا