عرضه 4300 میلیارد ریال صکوک اجاره برای شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی

  • 187 بازدید
  • شنبه, 24 اسفند 1398 14:16

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره مبتنی بر سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به مبلغ 4,300 میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران طی روزهای آتی عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام این خبر افزود: دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد 749,782,041 سهم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (سهامی عام) با قیمت هر سهم 5,735 ریال می باشد که توسط نهاد واسط از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می گردد.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: این اوراق 3 ساله و با نرخ اجاره بهای 18 درصد می باشد که این اجاره بها هر شش ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می گردد. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی بهمن چهارم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: ضامن این اوراق، بانک تجارت است. شرکت تامین سرمایه امین نیز مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد.

به گفته ابوترابی، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی پیش از این 4 بار از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه مجموعاً به مبلغ 48 هزار میلیارد ریال اقدام به تامین مالی نموده است که یک مورد از آن ها با نماد تامین 97 سررسید شده و مابقی در حال معامله می باشند.


بالا