چاپ کردن این صفحه

تامین مالی 7 هزار میلیارد ریالی گروه توسعه مالی مهر آیندگان با صکوک اجاره

  • 1117 بازدید
  • یکشنبه, 02 آذر 1399 15:10

سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک اجاره شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (سهامی عام) را به ارزش 7 هزار میلیارد ریال صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد 430,213,263 سهم شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با قیمت هر سهم 16,271 ریال می باشد که توسط نهاد واسط از شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می گردد.

این اوراق 4 ساله و با نرخ اجاره بهای 20 درصد می باشد که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می گردد و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

این اوراق فاقد ضامن بوده و از ساز و کار رتبه بندی اعتباری در آن استفاده شده است. رتبه اعتباری بلندمدت و کوتاه مدت شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان به ترتیب A+ و A1 می باشد که توسط شرکت رتبه بندی اعتباری پایا تعیین شده است. بر اساس واژه‌نامه تعاریف شرکت رتبه‌بندی اعتباری «پایا»، در این طبقه از رتبه اعتباری بلندمدت، ظرفیت ایفای تعهدات مالی در سطح بالاست. عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری خبرگان سهام بوده و مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی آن بر عهده شرکت های تامین سرمایه لوتوس پارسیان و تامین سرمایه امید می باشد.