عرضه صکوک اجاره 30 هزار میلیارد ریالی شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا

  • 3694 بازدید
  • چهارشنبه, 29 بهمن 1399 11:44

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا (سهامی عام) به مبلغ 30 هزار میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران از روز یکشنبه مورخ 1399/12/03 لغایت سه شنبه 1399/12/05 عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق افزود: شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا به عنوان بانی، در نظر دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را برای تامین مالی اجرای پروژه HDPE شرکت پتروشیمی سروش مهستان عسلویه در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش تعداد 3,592,814,371 سهم شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حداقل قیمت سه ماهه هر سهم 8,350 ریال به نهاد واسط (شرکت واسط مالی تیر چهارم) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین نماید.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: این اوراق 4 ساله و با نرخ اجاره بهای 18 درصد می باشد که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می گردد.

وی اظهار داشت: ضمانت پرداخت اصل و اجاره بهای این اوراق با در نظر گرفتن رتبه اعتباری بلند مدت و کوتاه مدت بانی که توسط موسسه رتبه بندی پارس کیان به ترتیب A- و A1 تعیین گردیده از طریق توثیق بخشی از سهام تحت تملک بانی در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت پتروشیمی مارون صورت می پذیرد.

به گفته ابوترابی، بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق بر عهده شرکت تامین سرمایه سپهر بوده و عامل فروش اوراق هم شرکت کارگزاری خبرگان سهام می باشد.

شایان ذکر است، شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا پیش از این یک مرتبه در اسفند ماه 1398 از طریق انتشار صکوک اجاره به ارزش 20 هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه اقدام به تامین مالی نموده است که اوراق آن در نمادهای تابان01، تابان02 و تابان03 در حال معامله می باشند.


بالا