تامین مالی 6 هزار میلیارد ریالی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با صکوک اجاره سهام

  • 2258 بازدید
  • چهارشنبه, 23 تیر 1400 09:02

سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک اجاره سهام شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام) را به ارزش 6 هزار میلیارد ریال صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دارایی مبنای انتشار این اوراق بخشی از سهام شرکت لابراتوارهای سینادارو (سهامی عام) می باشد که توسط نهاد واسط از شرکت سرمایه گذاری خوارزمی خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می‌گردد.

این اوراق 4 ساله و با نرخ اجاره بهای 18 درصد می باشد که این اجاره بها هر شش ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می گردد و عرضه آن از طریق بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

این اوراق فاقد رکن ضامن بوده و جهت تضمین پرداخت اقساط و اصل اوراق در سررسید، پرتفویی از سهام بانک صادرات ایران(وبصادر)، شرکت توسعه سیمان نیریز(سنیر) و شرکت ملی صنایع مس ایران(فملی) توثیق گردیده است. عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری آینده نگر خوارزمی بوده و مسئولیت بازارگردانی بر عهده سندیکایی متشکل از شرکت تامین سرمایه سپهر و صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی کوشا الگوریتم و تعهد پذیره‌نویسی آن بر عهده سندیکایی متشکل از شرکت تامین سرمایه سپهر و شرکت گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم می باشد.


بالا