عرضه 40 هزار میلیارد ریال صکوک اجاره برای سازمان تامین اجتماعی

  • 429 بازدید
  • شنبه, 08 مرداد 1401 10:30

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره سازمان تامین اجتماعی به مبلغ 40 هزار میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از روز یکشنبه مورخ 1401/05/09 به مدت سه روز کاری در نماد تامین05 عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، سازمان تامین اجتماعی به عنوان بانی، در نظر دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به نهاد واسط (شرکت واسط مالی مهر) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین نماید.

این اوراق 4 ساله و با نرخ 19 درصد می‌باشد که اجاره‌بهای آن هر شش ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد.

صکوک اجاره مذکور از طریق شرکت کارگزاری امین آوید به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تأمین سرمایه امین به عنوان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان توسط شرکت واسط مالی مهر (با مسئولیت محدود) در فرابورس ایران منتشر خواهد شد.

جهت تضمین پرداخت اجاره‌بها و اصل این اوراق در سررسید، پرتفویی از سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و پالایش نفت لاوان توثیق گردیده است.


بالا