عرضه صکوک اجاره 5 هزار میلیارد ريالی شرکت پدیده شیمی پایدار

  • 749 بازدید
  • یکشنبه, 09 مرداد 1401 09:28

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت پدیده شیمی پایدار (سهامی خاص) به مبلغ 5 هزار میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از روز دوشنبه مورخ 1401/05/10 به مدت سه روز کاری در نماد "پایدار06" به روش حراج، عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت پدیده شیمی پایدار به عنوان بانی، در نظر دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت پدیده شیمی قرن به نهاد واسط (شرکت واسط مالی آبان دوم) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین نماید.

این اوراق 5 ساله و با نرخ 18 درصد می‌باشد که اجاره‌بهای آن هر سه ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد.

صکوک اجاره مذکور از طریق شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تأمین سرمایه تمدن به عنوان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان توسط شرکت واسط مالی آبان دوم (با مسئولیت محدود) در فرابورس ایران منتشر خواهد شد.

جهت تضمین پرداخت اجاره‌بها و اصل این اوراق در سررسید، پرتفویی از سهام شرکت‌های پدیده شیمی قرن و گروه صنعتی پاکشو با در نظر گرفتن رتبه اعتباری A- بلندمدت و A1 کوتاه‌مدت بانی توثیق گردیده است.


بالا