عرضه صکوک اجاره 20 هزار میلیارد ريالی صبا تامین

  • 124 بازدید
  • یکشنبه, 08 آبان 1401 11:20

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (سهامی عام) به مبلغ 20 هزار میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از روز دو‌شنبه مورخ 1401/08/09 به مدت سه روز کاری در نمادهای "صبا51" و "صبا52" عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دارایی مبنای انتشار این اوراق بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین می‌باشد که توسط نهاد واسط از بانی اوراق(شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین) خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می‌گردد.

این اوراق 4 ساله و با نرخ اجاره‌بهای 19 درصد می‌باشد که این اجاره‌بها هر شش ماه یک‌بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌گردد و عرضه آن در صورت اخذ مجوز انتشار، از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

جهت تضمین پرداخت اجاره‌بها و اصل این اوراق در سررسید، پرتفویی از سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین، سرمایه‌گذاری صدر تامین و بانک تجارت با در نظر گرفتن رتبه اعتباری A- بلندمدت و A1 کوتاه‌مدت بانی توثیق گردیده است.

عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری صبا تامین بوده و مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره‌نویسی آن بر عهده شرکت‌های تامین سرمایه امین و تامین سرمایه دماوند می‌باشد.


بالا