عرضه صکوک اجاره 3,500 میلیارد ریالی شرکت لبنیات و بستنی دومینو

  • 471 بازدید
  • چهارشنبه, 30 آذر 1401 12:44

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت لبنیات و بستنی دومینو (سهامی خاص) به مبلغ 3,500 میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از روز شنبه مورخ 1401/10/03 به مدت سه روز کاری در نماد دومینو06 عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دارایی مبنای انتشار اوراق اجاره دومینو خط فرایند تولید ماست و پروسس دسر به همراه 5 دستگاه تولید بستنی و دسر این شرکت می‌باشد که توسط نهاد واسط از شرکت دومینو خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می‌گردد.

این اوراق 5 ساله و با نرخ اجاره‌بهای 18 درصد می‌باشد که این اجاره‌بها هر سه ماه یک‌بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌گردد. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی شهریور پنجم (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

ضامن این اوراق بانک سامان بوده و بازارگردان و متعهد پذیره‌نویس آن شرکت تامین سرمایه کاردان است. همچنین، عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری بانک سامان می‌باشد.

شایان ذکر است این دومین تجربه تامین مالی شرکت لبنیات و بستنی دومینو از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می‌باشد. این شرکت، اولین بار در سال 1399 با انتشار 2 هزار میلیارد ریال اوراق اجاره وارد این بازار شد.


بالا