عرضه صکوک اجاره 2 هزار میلیارد ریالی شرکت ریل‌پرداز نوآفرین

  • 114 بازدید
  • سه شنبه, 09 اسفند 1401 07:37

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت ریل‌پرداز نوآفرین (سهامی عام) به مبلغ 2 هزار میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از روز چهارشنبه مورخ 1401/12/10 به مدت سه روز کاری در نماد نوآفرین06 عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دارایی مبنای انتشار اوراق اجاره ریل‌پرداز نوآفرین 9 دستگاه واگن مسافری این شرکت می‌باشد که توسط نهاد واسط از شرکت ریل‌پرداز نوآفرین خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می‌گردد.

این اوراق 5 ساله و با نرخ اجاره‌بهای 18 درصد می‌باشد که این اجاره‌بها هر شش ماه یک‌بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌گردد. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی شهریور پنجم (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

ضامن این اوراق بانک کارآفرین بوده و بازارگردان و متعهد پذیره‌نویس آن شرکت تامین سرمایه خلیج فارس است. همچنین، عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری اقتصاد بیدار می‌باشد.

شایان ذکر است این دومین تجربه تامین مالی شرکت ریل‌پرداز نوآفرین از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می‌باشد. این شرکت، اولین بار در سال 1397 با انتشار 600 میلیارد ریال اوراق اجاره وارد این بازار شد.


بالا