عرضه 10 هزار میلیارد ریال صکوک مرابحه برای شرکت دبش سبز گستر

  • 477 بازدید
  • یکشنبه, 11 تیر 1402 09:53

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت دبش سبز گستر (سهامی خاص) به مبلغ 10 هزار میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از روز دوشنبه مورخ 1402/04/12 به مدت سه روز کاری در نماد دبش64 عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک مرابحه شرکت دبش سبز گستر به ارزش 10 هزار میلیارد ریال به منظور تامین سرمایه در گردش و نقدینگی جهت تامین مواد اولیه محصولات تولیدی این شرکت از طریق فرابورس ایران عرضه می‌گردد.

این اوراق 4 ساله و با نرخ 18 درصد می‌باشد که اقساط آن هر سه ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد.

صکوک مرابحه مذکور از طریق شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تامین سرمایه نوین به عنوان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان توسط شرکت واسط مالی مرداد پنجم (با مسئولیت محدود) منتشر خواهد شد. ضامن پرداخت مبلغ اصل و اقساط این اوراق نیز بانک تجارت می‌باشد.

شایان ذکر است، پس از انتشار موفق 5 هزار میلیارد ریال اوراق برای شرکت دبش سبز گستر در سال 1401، این دومین تامین مالی این شرکت از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می‌باشد.


بالا