عرضه صکوک مرابحه 535 میلیارد تومانی شرکت صنایع آلوم رول نوین

  • 176 بازدید
  • چهارشنبه, 08 شهریور 1402 11:13

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت صنایع آلوم رول نوین (سهامی خاص) به مبلغ 535 میلیارد تومان از طریق فرابورس ایران از روز شنبه مورخ 1402/06/11 به مدت سه روز کاری در نماد آلوم رول66 عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک مرابحه شرکت صنایع آلوم رول نوین به ارزش 535 میلیارد تومان جهت تامین سرمایه در گردش به منظور تامین مواد اولیه از طریق فرابورس ایران عرضه می‌گردد.

این اوراق 4 ساله و با نرخ 23 درصد می‌باشد که اقساط آن هر سه ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد.

بانک توسعه تعاون ضامن بخشی از این اوراق به مبلغ 135 میلیارد تومان بوده و 400 میلیارد تومان مابقی از طریق توثیق پرتفویی از سهام شرکت‌های نورد آلومینیوم و آلومینیوم ایران ضمانت شده است.

همچنین، پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق بر عهده شرکت تامین سرمایه تمدن است و عامل فروش آن شرکت کارگزاری تامین سرمایه می‌باشد.

شایان ذکر است، پس از انتشار موفق 300 میلیارد تومان اوراق برای شرکت صنایع آلوم رول نوین در اردیبهشت‌ماه سال جاری، این دومین تامین مالی این شرکت از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می‌باشد.


بالا