عرضه صکوک اجاره 500 میلیارد تومانی شرکت گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس

  • 408 بازدید
  • سه شنبه, 04 مهر 1402 10:57

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس (سهامی عام) به مبلغ 500 میلیارد تومان از طریق بورس اوراق بهادار تهران از روز چهار‌شنبه مورخ 1402/07/05 به مدت 3 روز کاری در نماد صپترو707 عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس به عنوان بانی، در نظر دارد منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت پتروشیمی جم به نهاد واسط (شرکت واسط مالی مهر چهارم) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین نماید.

این اوراق 5 ساله و با نرخ 23 درصد می‌باشد که اجاره‌بهای آن هر شش ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد.

ضامن این اوراق بانک شهر بوده و بازارگردان و متعهد پذیره‌نویس آن شرکت تامین سرمایه دماوند است. همچنین، عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری خبرگان سهام می‌باشد.

شایان ذکر است، پس از انتشار موفق دو مورد صکوک اجاره مجموعاً به ارزش 1,500 میلیارد تومان برای شرکت گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس در سال‌ گذشته و همچنین سال جاری، این سومین تامین مالی این شرکت از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می‌باشد.


بالا