عرضه 2 مورد صکوک اجاره و مرابحه مجموعاً به ارزش 1680 میلیارد تومان

  • 332 بازدید
  • چهارشنبه, 04 بهمن 1402 08:48

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت سرمایه‌گذاری اهداف (سهامی عام) به مبلغ 1500 میلیارد تومان از طریق فرابورس ایران و صکوک مرابحه شرکت ایران دوچرخ (سهامی عام) به مبلغ 180 میلیارد تومان از طریق بورس تهران از روز چهارشنبه مورخ 1402/11/04 به مدت سه روز کاری عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک اجاره 1500 میلیارد تومانی شرکت سرمایه‌گذاری اهداف با نمادهای اهداف061 و اهداف062 با استفاده از خدمات شرکت‌های تامین سرمایه لوتوس پارسیان و تامین سرمایه کیمیا به عنوان بازارگردانان و متعهدین پذیره‌نویس از طریق فرابورس ایران عرضه عمومی می‌شود. این اوراق 4 ساله، با نرخ 23 درصد و مواعد پرداخت سه ماهه بوده و جهت تضمین پرداخت مبلغ اصل و اقساط آن از راهکار توثیق سهام استفاده شده است. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی خرداد پنجم بوده و عامل فروش آن شرکت کارگزاری خبرگان سهام می‌باشد.

بورس تهران نیز در روز چهارشنبه میزبان عرضه عمومی صکوک مرابحه 180 میلیارد تومانی شرکت ایران دوچرخ با نماد صدوچرخ61 خواهد بود. شرکت تامین سرمایه سپهر به عنوان بازارگردان و متعهد پذیره‌نویس اوراق و شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد به عنوان عامل فروش آن ایفای نقش می‌کنند. این اوراق 4 ساله، با نرخ 23 درصد و دوره‌های بازپرداخت سه ماهه بوده و ضامن پرداخت مبلغ اصل و اقساط آن بانک تجارت می‌باشد.

عامل پرداخت اوراق مذکور شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می‌باشد.


بالا