عرضه صکوک اجاره 4 هزار میلیارد تومانی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر

  • 140 بازدید
  • یکشنبه, 17 تیر 1403 16:36

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر (سهامی خاص) به مبلغ 4 هزار میلیارد تومان از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران از روز دوشنبه 1403/04/18 به مدت سه روز کاری در نمادهای صگل504، صگل540، صگل054 و صگل54 عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر به عنوان بانی، در نظر دارد بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش ماشین آلات و تجهیزات به نهاد واسط و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین نماید.

این اوراق 2 ساله و با نرخ 23 درصد می باشد که اجاره‌بهای آن هر سه ماه یک بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد.

این اوراق فاقد ضامن بانکی بوده و برای ضمانت پرداخت اجاره‌بها و اصل اوراق در سررسید، پرتفویی از سهام شرکت‌های معدنی و صنعتی گهرزمین، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، معدنی و صنعتی گل گهر، مجتمع فولاد خراسان و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با عنایت به رتبه اعتباری بلند مدت +A و کوتاه مدت A1 بانی توثیق گردیده است.

صکوک اجاره مذکور از طریق شرکت کارگزاری ارگ هومن به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت‌های تامین سرمایه دماوند، تامین سرمایه لوتوس پارسیان، تامین سرمایه امید و صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان فیروزه آسیا به عنوان متعهدین پذیره‌نویس و شرکت‌های تامین سرمایه دماوند، تامین سرمایه لوتوس پارسیان، تامین سرمایه امید و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه فیروزه پویا به عنوان بازارگردانان اوراق توسط شرکت واسط مالی بهمن چهارم (با مسئولیت محدود) منتشر خواهد شد.


بالا