حضور فعال شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه در کیش اینوکس 2017

  • 1432 بازدید
  • دوشنبه, 08 آبان 1396 12:12

شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه حضوری فعال در چهارمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و نهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور خواهد داشت.

نمایشگاه بین المللی کیش اینوکس از 8 لغایت 11 آبانماه 1396 از ساعت 17 الی 22 میزبان بازدیدکنندگان محترم در مرکز نمایشگاه های بین المللی واقع در جزیره کیش می باشد.
به گزارش sukuk.ir، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه گفت: این شرکت به منظور فرهنگ سازی و ایجاد آشنایی هرچه بیشتر فعالان اقتصادی کشور با صکوک و با توجه به نیاز مبرم و روزافزون شرکت‌ها و مؤسسات فعال در حوزه‌های مختلف اقتصادی از جمله: صنعت، معدن، تجارت، انرژی، کشاورزی و گردشگری به استفاده از شیوه‌های نوین تأمین مالی جهت بهبود وضع سرمایه در گردش و نقدینگی خود، در نمایشگاه کیش اینوکس 2017 حضور فعال خواهد داشت.
ابوترابی افزود: شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با باور بر اینکه جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، صکوک یکی از راهکارهای عملی برای تامین مالی طرح ها و پروژه های اقتصادی است آماده ارائه مشاوره و راهنمایی در خصوص تامین مالی از طریق انواع اوراق بهادار اسلامی (صکوک) می باشد.
وی ادامه داد: اگر سابقه انتشار صکوک در کشور را بررسی کنیم، پی می بریم که اوراق بهادار اسلامی با استقبال زیادی از سوی سرمایه گذاران و همچنین سیاست گذاران نظام پولی و مالی مواجه شده است. علت این امر آن است که آنها در یک ابزار مبنی بر قوانین و شریعت اسلام سرمایه گذاری می کنند و در واقع این ابزار از معاملات ربوی به دور است. دلیل جذابیت این اوراق برای سیاست گذاران نیز این است که این ابزار برخلاف انواع دیگر ابزارهای غیراسلامی بحران زا نیست و لذا مورد استفاده بیشتر قرار می گیرد.
وی با اشاره به برگزاری همایش بین المللی "بازار سرمایه ایران، فرصت های بیشتر – بازده بالاتر" در روز سه شنبه 9 آبان ماه در جزیره کیش اظهار داشت: سازمان بورس و اوراق بهادار در این همایش که همزمان با چهارمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و سرمایه گذاری در جزیره کیش، برگزار خواهد شد میزبان مقامات ارشد اقتصادی، مالی، سیاسی و سرمایه گذاران کشورهایی نظیر: انگلستان، سوئیس، لوکزامبورگ، آلمان، ترکیه، فرانسه، کره جنوبی، هند، اندونزی و ... خواهد بود.
از مهم ترین اهداف برگزاری KishInvex 2017 می توان به مواردی چون: معرفی قابلیت های نهادهای مالی داخلی و خارجی، توانمندی ها و دستاوردهای بازار سرمایه، پول و بیمه کشور، توانمندی های شرکت های حاضر در بورس اوراق بهادار، ارائه خدمات نوین بانکی و بیمه ای، کمک به تشکیل سرمایه دراقتصاد ملی، افزایش ظرفیت ها برای رقابت بازار پول و سرمایه کشور با بازارهای مشابه منطقه و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در طرح های کلان ملی اشاره نمود.
گفتنی است وجود امکانات مناسب درجزیره کیش و سهولت تردد اتباع خارجی بدون ویزا، امکان حضور شرکت های بین المللی و حضور سرمایه گذاران خارجی در این نمایشگاه را فراهم آورده است.


بالا