عرضه صکوک اجاره سه هزار میلیارد ریالی گل گهر

  • 1511 بازدید
  • دوشنبه, 09 بهمن 1396 10:00

صکوک اجاره سه هزار میلیارد ریالی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر(سهامی عام) در هفته آینده از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران به شیوه حراج عرضه خواهد شد.

غلامرضا ابوترابی، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با اعلام خبر فوق افزود: با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت واسط مالی اردیبهشت سوم(با مسئولیت محدود)، اقدام به انتشار صکوک اجاره به مبلغ 3 هزار میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران به منظور خرید ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانجات خطوط 5 و 6 کنستانتره آهن از بانی اوراق (شرکت معدنی و صنعتی گل گهر) به مبلغ 3 هزار میلیارد ریال و اجاره آن به بانی به مبلغ 5040 میلیارد ریال می نماید.

وی توضیح داد: این اوراق 4 ساله، با نام و با نرخ سود 17 درصد به مدت سه روز کاری از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران عرضه خواهد شد و ناشر این اوراق شرکت واسط مالی اردیبهشت سوم(با مسئولیت محدود) می‌باشد.

ابوترابی در خصوص دیگر ارکان انتشار این اوراق اظهار داشت: ضامن صکوک اجاره گل گهر، بانک پارسیان است. مسئولیت پذیره نویسی و بازارگردانی این اوراق بر عهده سندیکایی متشکل از شرکت‌های تامین سرمایه امید(سهامی عام) و تامین سرمایه لوتوس پارسیان(سهامی خاص) می باشد. پذیره نویسی و بازارگردانی 2 هزار میلیارد ریال از این اوراق در نماد صگل 1410 بر عهده شرکت تامین سرمایه امید و هزار میلیارد ریال مابقی در نماد صگل 410 بر عهده شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان می باشد. عامل پرداخت این اوراق مانند دیگر انتشارهای صکوک، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می باشد.

وی تصریح کرد: پس از انتشار این اوراق، شرکت واسط مالی اردیبهشت سوم به وکالت از دارندگان صکوک اجاره، وجوه حاصل از عرضه اوراق را صرف خرید دارایی ها(ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانجات خطوط 5 و 6 کنستانتره آهن) از شرکت معدنی و صنعتی گل گهر(سهامی عام) نموده و سپس دارایی های مذکور را بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می نماید.


بالا