چاپ کردن این صفحه

پذیره نویسی صکوک مرابحه پانصد میلیارد ریالی صنعت غذایی کورش

  • 1182 بازدید
  • شنبه, 09 تیر 1397 14:33

مجوز تأمین مالی شرکت صنعت غذایی کورش (سهامی خاص) ، از طریق انتشار صکوک مرابحه به مبلغ پانصد میلیارد ریال صادر شد.

غلامرضا ابوترابی، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با اعلام خبر فوق افزود: با صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت صنعت غذایی کورش (سهامی خاص) از طریق شرکت فرابورس ایران پذیره نویسی خواهد شد.

وی توضیح داد: این اوراق 2 ساله، با نام و با نرخ سود 16 درصد می باشد که اقساط مربوطه هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عنوان عامل پرداخت به حساب دارندگان اوراق واریز می گردد. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی بهمن(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران به مدت سه روز کاری صورت خواهد گرفت.

ابوترابی در خصوص دیگر ارکان انتشار این اوراق اظهار داشت: ضامن این اوراق، بانک ملت(سهامی عام) است. مسئولیت پذیره نویسی و بازارگردانی این اوراق بر عهده شرکت‌ تامین سرمایه بانک ملت(سهامی خاص) و عاملیت فروش آن بر عهده شرکت کارگزاری بانک ملت(سهامی خاص) می باشد.

وی تصریح کرد: در این اوراق، شرکت واسط مالی بهمن(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، روغن خام آفتابگردان مورد نیاز شرکت صنعت غذایی کورش را نقداً از طریق شرکت طلای ناب کورش(حق العمل کار) از شرکت Bunge(فروشنده) خریداری خواهد نمود و سپس این روغن خام آفتابگردان را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسيدهای سه ماهه، اقساط اوراق را از طريق شرکت ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت نماید.