صکوک اجاره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش سررسید شد

  • 920 بازدید
  • دوشنبه, 02 مهر 1397 16:27

صکوک اجاره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش(سهامی خاص) که با حجم 2 هزار میلیارد ریال در مهرماه 1393 منتشر شده بود، سررسید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی خاص) در مهرماه سال 1393 جهت تامین مالی فاز یکم پروژه فولادسازی خود اقدام به انتشار صکوک اجاره با حجم 2 هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه نمود.

شرکت واسط مالی آبان یکم(با مسئولیت محدود) صکوک اجاره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش را با نماد "صکاوه7061" و نرخ اجاره بهای سالیانه 20 درصد از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران عرضه کرد. این اوراق، 4 ساله، بانام و قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران بودند که اجاره‌بهای آن هر سه ماه یکبار در موعد مقرر به حساب خریداران واریز می‌شد.

مبلغ اصل اوراق و اجاره‌بهای شانزدهم (آخرین اجاره‌بها) از صکوک اجاره فولاد کاوه جنوب کیش مجموعاً به مبلغ 2,100 میلیارد ریال توسط شرکت واسط مالی آبان یکم دریافت و توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان این اوراق واریز گردید.

هم اکنون 35 مورد صکوک مجموعاً به ارزش حدود 250 هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه در حال معامله می باشند و تا کنون 25 مورد از انواع صکوک منتشره در بازار سرمایه به مبلغ بیش از 24 هزار میلیارد ریال سررسید شده که همگی در مواعد مقرر تسویه شده اند.

در حال حاضر، موافقت اصولی انتشار 11 مورد انواع صکوک مرابحه، اجاره، منفعت، رهنی و استصناع به ارزش بالغ بر 35 هزار میلیارد ریال توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شده است که در حال طی اقدامات لازم جهت کسب مجوز انتشار می باشند.


بالا