بازدید رئیس و اعضای هیات مدیره سازمان بورس از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه

  • 779 بازدید
  • سه شنبه, 18 دی 1397 09:05

روز چهارشنبه 12 دی ماه 1397 آقای دکتر شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، به همراه سایر اعضای هیئت مدیره این سازمان با حضور در شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه از بخش های مختلف این شرکت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شاپور محمدی در این بازدید ضمن تشکر از زحمات مدیر عامل، اعضای هیئت مدیره و کارکنان این شرکت اظهار داشت: دقت، شفافیت و کارایی از اصول بازار سرمایه بشمار می آیند که سرلوحه فعالیت های تمامی ارکان این بازار از جمله شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه می باشند.

در ادامه، غلامرضا ابوترابی در خصوص عملکرد شرکت مدیریت دارایی بازار سرمایه اعلام کرد: ارزش مجموع صکوک منتشره از ابتدای تاسیس شرکت تا آذر ماه 1397، بالغ بر 279 هزار میلیارد ریال می باشد که تاکنون 27 مورد آن مجموعاً به ارزش 36 هزار میلیارد ریال سررسید شده و 35 مورد مابقی در حال معامله می باشند.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: در سال مالی 1397 مجموعاً 15 مورد صکوک به ارزش بالغ بر 122 هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه منتشر شد که این حجم نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 26 درصد رشد داشته است.

وی در خصوص انواع صکوک منتشره در سال مالی 1397 افزود: صکوک اجاره با 64 هزار میلیارد ریال 52 درصد از حجم صکوک منتشره را در این سال به خود اختصاص داد و صکوک منفعت و مرابحه به ترتیب با 41 درصد و 7 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

ابوترابی اظهار داشت: در سال های اخیر ابزارهای جدیدی مانند صکوک منفعت و صکوک اجاره مبتنی بر سهام وارد بازار سرمایه شدند اما مهمترین گام پس از طراحی و پیاده سازی موفق هر ابزار مالی، فرهنگ سازی و آشنا نمودن سرمایه گذاران و آحاد جامعه نسبت به ابزارهای مالی جدید و کارکرد آن است که به نوعی بازاریابی ابزارهای مالی محسوب می گردد. در صورتی که ابزار مالی طراحی شده متناسب با نیازهای طبیعی سرمایه گذاران و بازارهای مالی باشد، این امر سبب استقبال روزافزون سرمایه گذاران خواهد شد.


بالا