سوپر مارکت مالی، دروازه ورود به بازارهای مالی

  • 468 بازدید
  • چهارشنبه, 27 آذر 1398 14:23

سوپر مارکت مالی ابزاری برای تسهیل شرایط ورود افراد به بازارهای مالی و رفع دغدغه های آنها در این مسیر پر پیچ و خم است و با توجه به رایج بودن موضوع سرمایه گذاری مبتنی بر هدف در کشورهای توسعه یافته، سرمایه گذاران می توانند با بهره گیری از این پیشخوان بدون دغدغه وارد حوزه سرمایه گذاری از جمله بورس شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه به نقل از سنا، محمودرضا خواجه نصیری، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در مراسم افتتاح اولین سوپر مارکت مالی ایران در اصفهان با اشاره به حضور مستقیم افراد متخصص برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه گفت: تصمیم سازی در فضای سرمایه‌ گذاری در بورس، مساله ای است که ارتباط مستقیمی با دانش افراد دارد و با توجه به سطوح مختلف آشنایی با سرمایه‌ گذاری، هر یک از این سطوح بر اساس اقتضائات خود، یک نوع عملکرد پیش رو دارند.

وی افزود: برخی از علاقمندان زمانی که تصمیم به سرمایه گذاری می گیرند با پرسش های متعددی روبرو می شوند و سوالاتی مانند اینکه "ما نمی‌ دانیم از کجا و چگونه اقدام به سرمایه گذاری کنیم" یا "به دنبال این هستیم که از تمامی فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری از جمله سرمایه‌ گذاری در بازار سرمایه، بازارهای مالی و اقتصادی، بازار ارز، طلا و سکه یا فرصت های سرمایه گذاری روی ابزارهای نوین مالی یا مبتنی بر کالا به صورت یک جا بهره مند شویم " مطرح می کنند.

به گفته خواجه نصیری ، این گروه از افراد نیازمند به پیشخوانی هستند تا با مراجعه به آن، مسیرهای مختلف سرمایه گذاری خود را پس از اخذ تصمیم برای سرمایه‌ گذاری دنبال کنند.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن با بیان اینکه ایده سوپر مارکت مالی به عنوان یک ترند جهانی در حرکت است گفت: ارایه خدمات در سوپرمارکت مالی، در واقع ارایه خدمات مالی اعتباری با پشتوانه بازار سرمایه است؛ به این ترتیب که این پیشخوان می تواند اقدامی در جهت رفع نیاز افراد علاقمند به حضور در بازار سرمایه باشد که از دانش مالی کمتری برخوردارند.

به گفته خواجه نصیری، سوپرمارکت های مالی در کشورهای توسعه یافته ارائه دهنده مجموعه ای از خدمات مالی و سرمایه گذاری هستند که افراد مختلف می توانند به صورت آنلاین یا آفلاین از این خدمات بهره بگیرند.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن، نکته ممتاز سوپرمارکت مالی را ارائه یکجای کلیه خدمات مالی برشمرد و گفت: در این پیشخوان افراد به جای آنکه برای دریافت این خدمات به صورت منفک از چندین و چند شرکت اقدام کنند می توانند با صرفه جویی در وقت و کاهش بروکراسی اداری از تنوع خدمات مالی و همچنین تخفیفات مطلوب بهره مند شوند.

به اعتقاد خواجه نصیری، هدف اصلی از تشکیل سوپرمارکت مالی ارائه سبدی کامل از محصولات و خدمات سرمایه گذاری به مشتریان است تا افراد به صورت حرفه ای مشکلات مالی خود را برطرف و برنامه مالی خود را برای آینده ای امن تنظیم کنند.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با اشاره به رایج بودن موضوع سرمایه گذاری مبتنی بر هدف در کشورهای توسعه یافته گفت : در این روش سرمایه گذاران بر مبنای اهداف تعریف شده خود وارد حوزه سرمایه گذاری می شوند و این مهم مستلزم آن است که بتوانیم یکجا از همه ابزارهای سرمایه‌ گذاری بهره ‌مند باشیم .

وی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات بازار سرمایه به صورت مدیریت دارایی اختصاصی یا در قالب صندوق های سرمایه گذاری، مشاوره مالی و سرمایه گذاری و مدیریت ریسک و تامین مالی برای اشخاص حقوقی و خدمات کارگزاری و همچنین مشاوره و صدور انواع بیمه نامه و خدمات مالی عمومی و مشاوره به صورت مشاوره مالیاتی و حقوقی، و آموزش از دیگر خدمات سوپر مارکت های مالی است.

خاطرنشان می شود: اولین سوپر مارکت مالی روز گذشته با حضور شهردار اصفهان ، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن و جمعی از مسوولان استانی در شهر اصفهان افتتاح شد.


بالا