پذیره نویسی صکوک مرابحه هزار میلیارد ریالی کرمان موتور

  • 945 بازدید
  • سه شنبه, 07 آذر 1396 18:00

صکوک مرابحه هزار میلیارد ریالی کرمان موتور در هفته آینده از طریق شرکت فرابورس ایران پذیره نویسی خواهد شد .
غلامرضا ابوترابی، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با اعلام خبر فوق افزود: با صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت کرمان موتور(سهامی خاص) از یکشنبه 96/9/12 لغایت سه شنبه 96/9/14 با نماد "کرمان98" از طریق بازار ابزارهای نوین مالی شرکت فرابورس ایران پذیره نویسی خواهد شد.
وی توضیح داد: این اوراق 2 ساله، با نام و با نرخ سود 17 درصد به مدت سه روز کاری از طریق شرکت فرابورس ایران عرضه خواهد شد و ناشر این اوراق شرکت واسط مالی فروردین سوم(با مسئولیت محدود) می‌باشد.
ابوترابی در خصوص ارکان انتشار این اوراق اظهار داشت: ضامن صکوک مرابحه کرمان موتور، بانک آینده است. شرکت تامین سرمایه تمدن(سهامی خاص) نیز مسئولیت بازار گردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، عامل پرداخت این اوراق می باشد.
وی تصریح کرد: در این اوراق، شرکت واسط مالی فروردین سوم(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد و قطعات مورد نياز شرکت کرمان موتور(بانی) را نقداً از طریق شرکت طراحی و مهندسی قطعات کرمان خودرو(حق العمل کار) از فروشندگان خریداری خواهد نمود و سپس این مواد و قطعات را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسيدهای سه ماهه، اقساط اوراق را از طريق شرکت ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت نماید.


بالا