عرضه صکوک اجاره 3,500 میلیارد ریالی شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان

  • 756 بازدید
  • سه شنبه, 06 تیر 1402 12:04

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (سهامی خاص) به مبلغ 3,500 میلیارد ریال از طریق بورس اوراق بهادار تهران از روز چهارشنبه مورخ 1402/04/07 به مدت سه روز کاری در نمادهای صنوآور64 و صنوآور04 عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان به عنوان بانی، در نظر دارد منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه به نهاد واسط (شرکت واسط مالی شهریور پنجم) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین نماید.

این اوراق 4 ساله و با نرخ 23 درصد می‌باشد که اجاره‌بهای آن هر سه ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد.

اوراق مذکور دارای ضمانت شخص ثالث از سوی بانک پاسارگاد است. عامل فروش اوراق شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد بوده و تعهد پذیره‌نویسی آن بر عهده سندیکایی متشکل از شرکت تامین سرمایه نوین و صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران می‌باشد. همچنین، بازارگردانان اوراق عبارتند از شرکت‌ تامین سرمایه نوین و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه ملی.


بالا