عرضه دو صکوک مرابحه برای تامین مالی بخش خصوصی در حوزه نساجی و لوازم خانگی

  • 202 بازدید
  • دوشنبه, 17 مهر 1402 14:35

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت‌ حایر تهران (سهامی خاص) به مبلغ 300 میلیارد تومان و شرکت ریسندگی و بافندگی پرنیا (سهامی خاص) به مبلغ 339 میلیارد تومان از طریق فرابورس ایران از روز سه‌شنبه مورخ 1402/07/18 به مدت سه روز کاری عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک مرابحه شرکت حایر تهران به ارزش 300 میلیارد تومان جهت خرید مواد اولیه با نماد حایرتهران06 از طریق فرابورس ایران عرضه می‌گردد.

این اوراق 4 ساله و با نرخ 23 درصد می‌باشد که اقساط آن هر سه ماه یکبار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد. صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی افتخار حافظ به عنوان بازارگردان و شرکت کارگزاری بانک ملی ایران به عنوان عامل فروش اوراق ایفای نقش می‌کنند. این اوراق فاقد متعهد پذیره‌نویس بوده و ضامن پرداخت مبلغ اصل و اقساط آن بانک ملی ایران می‌باشد.

فرابورس ایران همچنین در روز سه‌شنبه میزبان پذیره‌نویسی صکوک مرابحه شرکت ریسندگی و بافندگی پرنیا به ارزش 339 میلیارد تومان جهت خرید بخشی از تجهیزات مورد نیاز تولید با نماد پرنیا06 خواهد بود.

این اوراق 4 ساله و با نرخ 18 درصد می‌باشد که اقساط آن هر سه ماه یکبار از طریق شرکت سمات پرداخت می‌گردد. صکوک مرابحه شرکت ریسندگی و بافندگی پرنیا از طریق شرکت کارگزاری بانک تجارت به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تامین سرمایه کاردان به عنوان بازارگردان و متعهد پذیره‌نویس توسط شرکت واسط مالی مرداد پنجم (با مسئولیت محدود) منتشر می‌شود. ضامن پرداخت مبلغ اصل و اقساط این اوراق نیز بانک تجارت می‌باشد.


بالا