مرحله دوم انتشار صکوک اجاره شرکت توسعه اعتماد مبین با حجم 5 هزار میلیارد ریال

  • 1260 بازدید
  • سه شنبه, 20 آذر 1397 12:53

موافقت اصولی انتشار بخش دوم صکوک اجاره شرکت توسعه اعتماد مبین (سهامی خاص) به مبلغ 5 هزار میلیارد ریال صادر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت توسعه اعتماد مبین (سهامی خاص) قصد دارد در مرحله دوم تامین مالی از طریق انتشار صکوک اجاره در بازار سرمایه، 5 هزار میلیارد ریال اوراق اجاره مبتنی بر سهام جهت تامین سرمایه در گردش بمنظور پرداخت بخشی از بدهی های شرکت منتشر نماید که موافقت اصولی عرضه عمومی آن توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شده است. سهام مبنای انتشار این اوراق عبارتند از: 2,651,113,468 سهم شرکت شرکت مخابرات ایران با قیمت هر سهم 1,886 ریال.

این اوراق 4 ساله و با نرخ اجاره بهای 16 درصد می باشد که این اجاره بها هر شش ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می گردد. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی اسفند دوم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

ضامن این اوراق، بانک تجارت است. مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق بر عهده شرکت های تامین سرمایه لوتوس پارسیان به مبلغ 3 هزار میلیارد ریال، تمدن و امید هر یک به مبلغ یک هزار میلیارد ریال می باشد.

شایان ذکر است که صکوک اجاره مرحله اول شرکت توسعه اعتماد مبین (سهامی خاص) در مهر ماه سال جاری از طریق شرکت فرابورس ایران عرضه گردید و حال معامله می باشند.


بالا