پیام مدیر عامل

  • 11679 بازدید
  • شنبه, 18 ارديبهشت 1395 15:21

غلامرضا-ابوترابیدر شرایط اقتصادی امروز، دغدغه بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی تامین مالی برای پروژه‌های در دست اجرای آنها است. نبود منابع مالی کافی، سرمایه‌گذاری‌های آنها را تحت تاثیر قرار داده و مانع از توسعه و پیشرفت آنها شده است. در این میان مسیرهای متعددی برای تامین مالی بنگاه‌ها در کشور تعریف شده است که یکی از آنها بازار سرمایه است. از جمله مزایای این بازار برای تامین سرمایه، سادگی، سرعت و هزینه اندک آن است و بازار سرمایه توانسته کارنامه ­ای موفق در این زمینه ارائه دهد.

شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، به عنوان یکی از ارکان انتشار اوراق بهادار اسلامی (صکوک)، وظیفه تاسیس و راهبری نهادهای واسط در بازار سرمایه ایران را عهده­ دار می­باشد. در واقع این شرکت نقش امین را دارد که جهت حفظ منافع دارندگان اوراق بهادار اسلامی (صکوک) و حصول اطمینان از عملیات بانی، در خصوص مصرف وجوه، نحوه نگهداری حساب­ ها و صحت صورت­ های مالی و عملکرد اجرایی به صورت مستمر رسیدگی و اظهار نظر می ­نماید.

صکوک، اوراق بهادار منعطفی است که می‌تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و حتی دولت باشد. مشخصه بارز تامین مالی از طریق انتشار اوراق بهادار اسلامی، نوآوری، پویایی، تقویت تدارک گسترده منابع مالی کوتاه مدت، میان­ مدت و بلندمدت است.


بالا